kołoosiedbaniaPewnie znasz już ideę osiędbania. Po angielsku nazwałybyśmy to selfcare, a ja tłumaczę, że dotyczy to wielu stref naszego życia, i że bycie zadbaną to coś więcej niż równo położony lakier na pazurach i świeżutkie ombre. Piszę dużo o tym, jak dać sobie prawo do osiędbania, postawienia siebie na pierwszym miejscu, sprzedaję patenty jak to zrobić, jakie pytania sobie zadać i uchylam rąbka tajemnicy jak robią to znane mi kobiety. To wszystko w Małym Zeszycie Osiędbania. Ale dziś chciałabym wspomóc Cię odnośnikami do stron i blogów, które pomogą Ci kompleksowo zadbać o siebie. Internet pełen jest inspiracji. Ja wyłuskałam dla Ciebie te, które uważam za najcenniejsze.

FINANSOWO ZADBANA

MICHAŁ SZAFRAŃSKI – da Ci wiele ogaru w kwestii finansów! Dzięki jego artykułom zyskałam większą finansową świadomość, zaczęłam oszczędzać i lepiej opiekować się swoimi przychodami. Nie planuję kupować domu, nie planuję też uzbierać już teraz na emeryturę, ale ten blog, choć napisany w męski sposób jest naprawdę godny polecenia.

CELESTYNA OSIAK – jeśli chodzi o Celestynę, pracą z nią w fenomenalny sposób pozwala nam przyjrzeć się jaki mamy stosunek do pieniędzy. Czy się z pieniędzmi lubimy? A może się ich boimy? Czy to co robimy w pracy naprawdę jest źródłem przychodu czy tylko zabijaniem czasu? Polecam lekturę jej bloga. Mnie zainspirowała.

SPRAWNE ZDROWE I WYPIESZCZONE CIAŁO

BABKA LEKARSKA – strona prowadzona przez fajną babkę Karolinę. Karolina opierając się na medycynie chińskiej doradzi Ci jak gotować, żeby żyć w zdrowiu.

NA BOSAKA – Kasia na bosaka ćwiczy pilates i jeśli chcesz pokaże Ci jak możesz usprawnić swoje ciało.

POCZUJ SIĘ LEPIEJ – Agata z kolei zaznajomi Cię z jogą.

SKINCOACH – Bożena odkryje przed Tobą sekrety zdrowej skóry i poleci kosmetyki i praktyki, które NAPRAWDĘ działają.

KARO AKABAL – Nie brałam udziału w żadnym jej kursie, ale przekonuje mnie pomysł, że seksualna przyjemność, to coś o co trzeba dbać i warto poznać. Również w pojedynkę.

ROZWÓJ DUCHOWY I POCZUCIE SENSU

MACIEJ WIELOBÓB – uczy jogi, bloguje o medytacji w bardzo przystępny sposób. Obowiązkowa lektura!

JASON STEPHANSON – jego kojący głos pomaga mi w wizualizacjach, kiedy jestem zbyt rozstrojona, żeby zmusić się do medytacji

OSIĘDBANIE INTELEKTUALNE

ANDRZEJ TUCHOLSKI -rozwojowo, na ciekawe temat. No ale kto nie zna Andrzeja 🙂

TED – dużo informacji!

OSIĘDBANIE EMOCJONALNE

TED – paradoksalnie tu również polecam tedka

IDEASPOTS – poleciła mi moja Karo. Jeszcze nie czytałam, ale K. jest mądra, więc ja sobie tam zajrzę i Wy też tam zajrzyjcie. Dobra okazja żeby poczytać po angielsku!

ODPOCZYNEK REGENERACJA I PRZESTRZEŃ

WITH LOVE – Marzy Ci się wrócić do maszerowania po górach? Justyna pisze o nich tak, że nawet ja, nadmorska syrenka, dałam się uwieść ich urokom. Poza tym Justa jest przewodniczką, zabierze Cię na wycieczkę w góry, a jeśli chcesz, na girlpowerową, górską wyprawę, na której zorganizuję (tak, tak, ja) dla Ciebie girlgangowy podwieczorek w formule kręgu i inspiracyjne warsztaty, które sprawią, że Twoje życie nabierze rozpędu. Albo przynajmniej świadomości.

ZAPĘTLONA – Kaśka o muzyce wie wszystko. Podrzuci tematyczną playlistę, uraczy nowościami, poszeruje dobrą nutę. Jeśli uważasz, że bez muzyki nie ma życia, ale stare kapele Ci się przejadły, a nie wiesz jak natknąć się na nowości, idź właśnie tam.

MINIMALIZM – dla początkujących.

Dodacie coś od siebie? Mam nadzieję, że moja lista się Wam przysłuży!

 

Author

6 komentarzy

  1. Dziękuję bardzo za linki, zabieram się za przeglądanie i czytanie!!

  2. Leo Babauta i jego blogi zenhabits.net i drugi o minimaliźmie – mnmlist.com, czasem warto przekopać archiwum, nie wiem jak z treścią aktualnych wpisów, ale te starsze polecam z całego serca 🙂

  3. Dziękuję! Pięknie znaleźć się w tak zacnym towarzystwie 🙂 Wyjazd w góry z Twoimi warsztatami jako wisienka na torcie szlajania się po błocie, masz zarezerwowany – pozostaje tylko kwestia kiedy! Pracujemy z K. nad tym i powoli, czasami w bólach, rodzi się nam coś ładnego 🙂

Dodaj komentarz