kokolores

Zapraszam do lektury kolejnych artykułów, które uważam za warte polecenia. Wygląda na to, że psy i seks opanowały mój świat ostatnio, za co przepraszam.


NIE KUPUJ, ADOPTUJ… no chyba, że nie – Kiedy adoptowaliśmy Lunę, która jest psem rasowym, której jesteśmy czwartym domem w jej dwuletnim życiu, spadły na nas gromy z jasnego… a nie, z sekcji komentarze. O bezduszności, o powierzchowności, no i oczywiście masa pocisku, że nie wzięliśmy brzydulki ze schroniska. Argumenty „chcieliśmy wziąć na siebie tylko to, co jesteśmy w stanie udźwignąć” nie docierały. Dziś jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej decyzji. Wyprowadziliśmy Lunę na zdrowotną prostą, udało nam się również wyjść z jej wychudzenia, odbyliśmy trening behawiorystyczny, radziliśmy sobie z jej emocjonalnymi zachowaniami, mieliśmy jedno prześwietlenie, wiele wizyt w całodobowej klinice, dwa płukania żołądka i jedną ezoteryczną konsultację z panią, która jasnosłyszy psy (!) i… dotarliśmy się. Luna się ustabilizowała i nie sprawia już problemów wychowawczych (albo tylko czasem ma jakiś odpał jak każdy z nas w tej rodzinie). Wiem, że adopcja jest szlachetna, ale warto przewidzieć plusy i minusy przedsięwzięcia. Mamy znajomych, którzy wciąż mierzą się z problemami psychicznymi swoich psów, lękami, problemem z socjalizacją. Jeśli ktoś potrafi, ma czas, jest na tyle odpowiedzialny — SUPER. Najgorsze jednak, co można zrobić to bezmyślnie przygarnąć zwierzę, a potem je oddać lub uśpić, bo nie ogarniamy tematu. Emilia Czechowicz, u której byliśmy z Luną na szkoleniu behawioralnym, napisała na ten temat kilka zgrabnych akapitów. Jeśli myślisz o adopcji psa — przeczytaj koniecznie. Ja nadal zachęcam do przygarniania psiaków, ale mądrego, przemyślanego, do którego jesteśmy przygotowani.


KAMILA RACZYŃSKA – Czasem mnie gorszy, czasem onieśmiela, czasem stawia w uczuciu dyskomfortu. Uważam jednak, że to jest sól polskiej ziemi, kobieta, która robi tak dobrą robotę, że nie da się w to uwierzyć. Nie zawsze się z nią zgadzam, niejednokrotnie jej osobiste preferencje i stopień otwartości wprawiają mnie w konsternację, ale gdybym miała rodzić, chciałabym rodzić z Kamilą. Serio. A dziś polecam Wam wywiad z nią o seksualności Polek, o slatshamingu i o spisie zdzir.


CZY ŚWIAT TECH NAPRAWDĘ UWAŻA KOBIECĄ SEKSUALNOŚĆ ZA TEMAT TABU? – na to wygląda.


WYLUZOWANY PIES – Hej, psy też potrzebują osiędbania! Jak to zrobić? W tym wpisie dowiecie się wszystkiego o tym, jak umożliwić swojemu psu odpoczynek.


SYLWIA CHUTNIK leje miód na introwertyczne serca. Spodoba Wam się.


 

...

Leave a Reply

.