strączki, fasolki, kasza

Strączki, kasze czy płatki staram się kupować hurtowo i robię to online. Dzięki temu mam większy wybór niż w sklepach stacjonarnych, ceny są często niższe i mogę zamawiać większe ilości, co redukuje liczbę plastikowych opakowań. Dziś zamieszczam listę hurtowni online, w których zamówisz tego typu produkty.

Moje dwie sprawdzone to Jawo2008 i Badapak, ale z powodu pandemii i kryzysu ryżowego, jaki wywołała spędziłam dziś ponad godzinę przeczesując internet w celu złożenia zamówienia. Posiłkowałam się również Waszymi rekomendacjami, więc dla siebie i dla Was postanowiłam zebrać je w jedną listę, zanim na zawsze utoną w wiadomościach na Instagramie!

PLICZKO – duży wybór kasz, płatków, bakalii. Są oleje i miody, a nawet jaja z własnego gospodarstwa – niestety chów ściółkowy, co dla mnie je dyskwalifikuje.  Warto wiedzieć, że Pliczko to sklep gospodarstwa rolnego o tej samej nazwie.

LITTLE INDIA – to sklep, w którym można kupić wiele produktów związanych z Ajurwedą (lub po prostu z kuchnią hinduską). Duży wybór ryżu i przeróżnych egzotycznych fasolek i strączków. Nie jest to z pewnością mój ulubiony sklep, ale jeśli szukam czegoś specyficznego (np. produktów do kitchari) udaję się właśnie tam.

BADAPAK – chwilowo najbardziej odpowiada moim potrzebom, bo ma naprawdę bardzo duży wybór strączków i kasz oraz zbóż. Razowy kuskuk, kuskus perłowy, ciekawe odmiany fasolek, kasze i ryże – to mój ulubiony asortyment. Widziałam też sporo fajnej mąki i duży wybór bakalii (ale tymi się nie interesuję). W Badapak można też kupić produkty od Bezmięsnymięsny.

KRUKAM – to kolejny sklep ze sporym wyborem suszonych owoców, orzechów, zielonej kawy itp. Są tu oleje, masła orzechechowe i inne. Niestety mały wybór ryżów, kasz oraz strączków, więc nigdy nic nie kupiłam w tym sklepie.

JAWO2008 – kupowałam i lubiłam, teraz nie do końca trafia w moje potrzeby. Sezam, orzechy, bakalie, oleje – to produkty, które mogę polecić.

TARGROCH – asortyment podobny jak w powyższych. Nic tam nie kupowałam, bo znów wybór strączków i kasz był dla mnie niewystarczający, ale jeśli szukasz innego typu produktów, może być strzałem w 10!


Jeśli chcesz wspierać mnie w publikacji treści i dostać dostęp do dodatkowych tekstów oraz nagrań, wesprzyj mnie proszę na Patronite:

baner

 

...

2 komentarze

  1. amariae

    Polecam jeszcze brat.pl, robiłam tam kiedyś bardzo duże zakupy i byłam zadowolona 🙂 chociaż podejrzewam, że teraz wszystko ma długi termin dostawy…

  2. Też
    Jawo nie polecam , kupiłam w 2024 roku, 30 kg mąki z ….molami, no i niektóre produkty mają kraj pochodzenia Kazachstan, czyli raczej na pewno są z Ukrainy.

Leave a Reply

.