Ostatnio tyle się dzieje, że nawet nie miałam czasu czytać dla przyjemności i ciągle robiłam coś, co trzeba zrobić. Bardzo jednak lubię cykl kokolores, w którym dzielę się z Wami moimi ciekawymi znaleziskami w sieci. Poczułam dziś, że czas na kolejny odcinek!
GRANICE OSOBISTE — jestem wielką fanką tego, co pisze Marcin Szot. Zazwyczaj pisze mądrze, bez nadęcia, tak jakby mówił do Ciebie kumpel. W podlinkowanym wpisie porusza ważny temat, o który bardzo często pytacie — jak stawiać granice? Jak mówić nie? Jak realizować siebie, żeby swoją odmową nie ranić bliskich. W tekście Marcina oprócz teorii znajdziecie też praktyczne ćwiczenie do wykonania, do którego zrobienia zachęcam!
NIE TAKI FAIR TRADE ŁATWY, JAK GO MALUJĄ — z wielkim zainteresowaniem przyglądam się rozmowom o tym, co jest fair a, co nie. Olej palmowy jest na czarnej liście od dawna. Quinoa jest dyskusyjna. Ostatnio moja grupa sąsiedzka, w której wymiankową walutą jest wino i awokado (no bo za darmo oddać głupio, ale awokado to już taki mini luksus) zaczęła się wycofywać z obrotu smaczliwką, bo uprawa tego zielonego owocu jest szkodliwa dla środowiska. Jeszcze nie zdążyłam napisać dla Was o palo santo, jak na IG dostałam kilka wiadomości o tym, jak ezoteryczne zachcianki całego świata źle wpływają na święte drzewa. Co zazwyczaj odpowiada się na tego typu dylematy? Kupuj z umiarem, a najchętniej to, co lokalne i sezonowe! Okazało się jednak, że to nie takie proste. Po przeczytaniu tekstu o tym, jak polscy sadownicy zbierają jabłka, poczułam się, jakby ktoś wylał na mnie kubeł zimnej wody! Od teraz całkiem inaczej patrzę na supermarkety, które chwalą się owocami od polskich rolników. Lokalnie, sezonowo i… nieludzko 🙁
DZIEWCZYNY HEJTUJE SIĘ ZAWSZE — polecam tym z moich czytelniczek, które są matkami i dla wszystkich dla których temat cyberprzemocy jest ważny.
ZIOŁA PRZYJAZNE KOBIETOM — Ruta Kowalska, która pomogła mi napisać o naparze z pietruszki prowadzi bloga i warsztaty na temat ziół. Polecam Wam jej wpis o tym, jak można wspierać się ziołami przy infekcjach i stanach zapalnych pochwy.
CZY PARTNERA WYBIERAMY NA PODOBIEŃSTWO RODZICÓW? — bardzo ciekawy wywiad, który opisuje jak więzi z rodzicami kształtują nas i to, czego będziemy potem oczekiwać od partnera w dorosłym życiu.
TEKST DLA MACOCH — kiedy napisałam tekst o 10 rzeczach, o których warto pomyśleć, ZANIM zaczniesz spotykać się z dzieciatym, wzbudziłam wiele kontrowersji od starszych stażem macoch. Dziś to rozumiem! Powinnam jeszcze dopisać o 10 rzeczach, który ojciec powinien wiedzieć, zanim wpakuje się w nowy związek i o 10 rzeczach, które masz prawo czuć, wymagać lub chcieć dla siebie, kiedy wchodzisz w patchwork. Takie teksty jednak nigdy jeszcze u mnie nie powstały. Dlatego poza TYM, polecam podlinkowany artykuł o macochach.
JAK CIĘ WIDZĄ, TAK CIĘ… ZATRUDNIAJĄ — to dla mnie bardzo kontrowersyjny tekst. Niejednokrotnie zastanawiam się, jak dalece jesteśmy podporządkowani pracy. Jest we mnie sprzeciw, żeby zawodowy regulamin regulował to, co pracownik może publikować w swoich prywatnych social mediach, bo wierzę, że praca jest do zarabiania pieniędzy, a nie pracownik do tego, żeby całym swoim życiem godnie ją reprezentować. Wydaje mi się, że nikt nie płaci tyle, żeby mógł tego wymagać, a taka etykieta przynależy raczej do księżnej Kate. Ale może nie? Może się mylę? Jestem bardzo ciekawa, co Wy o tym myślicie.
Wygląda na to, że kolejne zestawienie treści, które wydały mi się interesujące, wylądowały na blogu. Miłej lektury! A jeśli chcesz pomóc mi publikować częściej wpadnij na Patronite i dołąduj mnie supermocą:
![Matronite ...](http://blimsien.com/wp-content/uploads/2018/10/baner.jpg)