manu-franco-282463-unsplash

MIŁOŚĆ – dlaczego romantyczne wyobrażenia o miłości nam nie służą. Miłość po 30tce, szukanie partnera i wychodzenie ze związków, to tylko kilka kwestii poruszonych w tym mądrym i wywiadzie. Polecam!


MIŁOŚĆ&WDZIĘCZNOŚĆ – praktyka wdzięczności odmieniła moje życie. Niestety o wiele wiele łatwiej jest mi wyrażać wdzięczność, kiedy moje życie się wali, a ja jestem w emocjonalnym niżu. Kiedy wszystko gra łatwo mi być roszczeniową i traktować dobrostan, jako oczywistość. Dlatego w 2019 regularna praktyka wdzięczności to będzie coś, na co położę duży nacisk. Po pierwsze dzięki kalendarzowi z Naturalnej Bogini mam miejsce, żeby wypisać 3 rzeczy, za które jestem wdzięczna codziennie. Po drugie, są też inne narzędzia np. darmowa rozpiska do pobrania w podlinkowanym przeze mnie artykule. Wierzę, że dobry związek bardziej zależy od tego, jak poukładamy go sobie w głowie niż tego, czy na pewno nasz partner jest idealny.


LUSH COSMETIC wyznacza trendy w dziedzinie OPAKOWAŃ – LUSH pierwszoligowo rozgrywa troskę o planetę i realizowanie wartości, które deklaruje w swoim manifeście. Dopóki nie poznałam tej firmy naked packaging wydawał mi się niemożliwy do zrealizowania w atrakcyjnej wersji. A jednak to możliwe. Chciałabym, żeby więcej firm ogarniało w ten sposób #lesswaste


DLACZEGO JUŻ NIE ĆWICZĘ ASHTANGI – wiem, że ashtanga yoga ma wiele zwolenniczek. Sama byłam kilkukrotnie na zajęciach i zrezygnowałam z nich, bo ten rodzaj jogi wydawał mi się szkodliwy i kontuzjogenny, ale ja jestem ze statycznej szkoły B.K.S Iyengara. Właściwie gdzie nie pójdę tam o ashtandze słyszę złe rzeczy. A to, że była wymyślona dla nastoletnich chłopców by spożytkowac ich energię, a że za intensywna dla zachodnich białasów, a że dla kobiet to jak kulą w płot, bo powoduje nadmierne napięcie mięśni dna miednicy. Nie jestem nauczycielem jogi, ale te sceptyczne głosy bardzo pokrywają się z odczuciami mojego ciała. Nie chcę Was do niczego namawiać, ale artykuł warto przeczytać i wyrobić sobie własne zdanie.


SEKS PO DOŚWIADCZENIU PRZEMOCY SEKSUALNEJ – pokazałabym ten artykuł każdej jednej osobie, która doświadczyła w swoim zyciu przemocy na tle seksualnym. Uważam też, że warto go przeczytać, jeśli jest się partnerem takiej osoby. Seks po takiej traumie może nie być naturalny i normalny i czasem potrzeba wiele pracy, by ciało i psychika mogły znów z radością reagować na pieszczoty.


ZYSKAJ DOSTĘP DO DODATKOWYCH TREŚCI – mi się wydaje, że gadam o Patronite wszędzie, ale potem okazuje się, że to niejasne i wciąż dostaję prywatne wiadomości w tej sprawie. Wspierając mnie na Patronite zyskujesz dostęp do dodatkowych treści, które tworzę specjalnie dla Matronek (moich patronitowych mecenasek), ale też wpływasz na regularne powstawianie ogólnodostępnych treści na blimsien.com Dzięki wsparciu Matronek udaje mi się teraz dodawać nowe teksty średnio co trzy dni! Jeśli chcesz zobaczyć, jak wyglądają takie dodatkowe super- treści, możesz to sprawdzić TU jako hasło wpisz: orzeszki


 

 

...

2 komentarze

  1. Mam pytanie o patronite – czy dostęp do płatnych tekstów jest od pierwszego progu wsparcia?

  2. Blum

    Od drugiego 🙂 Konkretne progi i korzyści są opisane na moim profilu na Patronite. Pierwszy próg jest utworzony z myślą o selekcji osób do gangu. Daje nam po prostu więszke poczucie bezpieczeństwa (ostatnio było kilka przypadków trollingu na sąsiednich grupach, a bardzo chcę, żeby nie była tam osób z fejkowych kont).

    Od drugiego progu w górę są dodatkowe treści. To pomaga mi rezygnować ze zleceń dla innych lub sprzedawania moich treści na inne portale lub do magazynów <3

Leave a Reply

.