robert-katzki-119134-unsplash

Dziś moje odkrycia kosmetyczne, wydarzenia, które polecam Waszej uwadze, cudze przepisy, które wychodzą, że palce lizać i jeszcze więcej dobrych treści!

NAJLEPSZE CZEKOLADOWE CIASTKA BROWNIE – omg! Jakkolwiek nie przepadam za większością słodyczy, tak ciężkie, czekoladowe smakołyki to coś, za co oddałabym młodszą siostrę. W naszym domu problem ze słodkim jest taki, że mój konkubin narzuca ekspresowe tempo pożerania. Brownie to masło i czekolada, nie sądzę, żeby blacha znikająca w dwa dni była najlepszym rozwiązaniem, ale ciastka? Ciastka z groszkami czekolady i orzechami w środku? Ciastka z popękaną skórką na wierzchu? Aromatyczne, miękkie, wspaniałe ciastka borwnie? Idealnie prosty przepis, 18 ciastek, ja dodaję jeszcze odrobinę soli himalajskiej i cynamonu. To będzie mój hit tej jesieni!


KOTLETY MIELONE Z KALAFIORA – idealne w każdym calu! Warto było trzeć kalafiora na tarce.


ALOESOVE – marka siostra, a może tylko linia kosmetyczna Sylveco? W każdym razie ich serum do twarzy, robi na mojej skórze fantastyczny glow. Nakładam je po hydrolacie oliwkowym (innej marki), a na to krem, w dni, kiedy moja skóra potrzebuje ekstra nawilżenia lub ukojenia. Polecam też peeling od Aloesove z mieloną kawą, solą himalajską i cukrem. Ma idealną konsystencję, skóra po użyciu jest nawilżona i dobrze złuszczona.


BEM! Powrót człowieka armaty – kiedy mówię moim znajomym, że byłam w Teatrze Syrena, patrzą na mnie badawczym wzrokiem, próbując wybadać czy żartuję. Wygląda na to, że Syrena to obciach na miarę koncertu Martyniuka. Ja jednak… jestem superlajtowym konsumentem teatralnym i nie lubię ciężkich i przytłaczjących spektakli, a z tego, co mówi mój M. Syrena mocno zmieniła repertuar. Z dzieciakami chcemy iść na Adamsów, a sami byliśmy na Bemie, historycznym, patriotycznym musicalu! Brzmie dość hardcorowo, ale jest współcześnie, zabawnie i z nawiązaniami do tu i teraz. Byliśmy po wieczorze wyborczym, może dlatego duża dawka polskości nam nie zaszkodziła. Poza tym pośmiałam się z Mickiewicza, a sam Bem, który wygląda jak postać wyciągnięta z komiksu, nie mógł mi się nie podobać.


GDZIE KUPIĆ KAMIENIE I MINERAŁY? – pytałyście po artykule o mocy kryształów. Najlepiej na giełdzie! I choć krakowska właśnie się skończyła, zostawiam dla Was kalendarz z najbliższymi terminami TU.


DLACZEGO WARTO SPAĆ BEZ MAJTEK – przecztajcie wpis o postulacie „wietrzenia cipek” u Mamaginekolog. Tekst jest mądry i rzeczowy, a ja w ramach pisania treści wellessowych zawsze będę o zdrowie cipek dbać 😉 Perfumowane żele do higieny intymnej, obcisła i sztuczna bielizna, obcisłe dżinsy, dieta bogata w cukry… nie róbcie tego swoim vajajay! Spanie bez majtek, jest prostym osiędbaniowym sposobem, na powrót do zdrowia strefy intymnej.


OSIĘBDBANIOWA SOBOTA W OH LALA – będzemy wdychać olejki, infuzować zioła, oddychać głęboko, uczyć się żyć less waste, puścimy napięcie z ciała, a wszystko to w cudnej przestrzeni Oh Lala. Dla miejskich szamanek, ale nie tylko. Zapraszam!


 

...

1 Comment

  1. W ten weekend będzie giełda minerałów w Lublinie (szczerze polecam!), a do tych w Warszawie mam niestety mieszane zdanie..

Leave a Reply

.