O BLIMSIEN

Mam na imię Nina i jestem wiecznie głodna!

Kocham jeść, nie żałuję sobie wina, uwielbiam gotować, a targi warzywne to mój żywioł! Ale mówiąc, że jestem wiecznie głodna, mam też na myśli coś więcej. Jestem głodna nowych doświadczeń, nowych ludzi, nowych krajobrazów i nowych informacji. Właśnie dlatego pracuję jako dziennikarka. Piszę o sprawach związanych z przestrzenią miejską i dobrymi miejskimi praktykami, piszę o zdrowiu i urodzie, psychologii, kulturze i duchowości. Uwielbiam też przeprowadzać wywiady, bo to pytanie obcych ludzi bez preludium w formie small talku (którego szczerze nienawidzę i unikam).

Jeśli jednak wyobrażasz mnie sobie jako gibką joginkę z wypchanym po brzegi kalendarzem, wieczną ochotą na seks, spotkania towarzyskie, wyzwania zawodowe i rodzinne… nie możesz być bardziej w błędzie. Jestem ambiwertryczką w stronę intro. Potrzebuję dużo być sama, w naturze, w małym gronie, bez bodźców, bo inaczej zmieniam się w lękliwy kłębek nerwów i agresora. Z wiekiem zrozumiałam, jak kluczowe jest dla mnie chronienie i odbudowywanie swoich zasobów. Jestem też osobą, która ma za sobą ciężkie życiowe doświadczenia. Niektóre z nich to depresja, autoagresja, nerwica, przemoc na tle seksualnym. Sądzę, że każdy z nas na tym czy innym poziomie został złamany w życiu, albo przynajmniej solidnie nadkruszony. Moje lekcje sprawiły, że zaczęłam szukać sposobów, żeby się uleczyć, zaopiekować sobią i naprawić. Bardzo chciałam móc znów cieszyć się życiem i dzielić miłością, oraz tworzyć zdrowe relacje i związek.

W przestrzeni blimsien dzielę się moją osobistą ścieżką w poszukiwaniu holistycznego osiędbania. Dbania o ciało, umysł, duszę, relacje, środowisko naturalne. Pokazuję to, co testuję na sobie i co działa. Staram się pisać odpowiedzialnie, dlatego tam, gdzie brakuje mi stosownej wiedzy, przeprowadzam wywiady z ekspertami. Piszę szczerze, bo wierzę w moc opowieści i wspólnotę doświadczeń.

Osiędbanie dzielę na:

intelektualne

emocjonalne

fizyczne

duchowe

finansowe

związane z relacjami

regenerację

 

O wszystkich tych tematach przeczytasz na tej stronie.

Mam nadzieję, że pomogą Ci zatroszczyć się o siebie, w jakimkolwiek momencie swojego życia aktualnie jesteś.

.