OSIĘDBANIE

Z czym kojarzy Ci się bycie zadbaną?

Spytałam o to ponad setkę Polek. Odpowiedzi, które otrzymałam, niemal zawsze były takie same. Bycie zadbaną kobietą to nienaganny manicure, świeże włosy, staranny makijaż i schludny strój.

Bardzo chciałam odczarować takie spojrzenie na sprawy. Pytałam więc też, co oznacza dla nich „selfcare”. Odpowiedzi były inne. Otulające, czułe, wskazujące raczej na ciepły koc, relaks, zaopiekowanie się sobą. Wiedziałam już, że nie uda mi się nadać nowego znaczenia „zadbanej kobiecie”. Dlatego wymyśliłam #osiędbanie.

osiędbanie

Osiędbanie jest kompleksowe i dotyczy każdej dziedziny życia. Osięzadbać może oczywiście również mężczyzna, ale ja swoją stronę kieruję do kobiet. Myli się jednak ta, która myśli, że osiędanie to tylko roztaczanie wokół siebie troski, bezpiecznego parasola i picie kakao w szary deszczowy dzień.

W moim odczuciu kobieta osięzadbana to taka, która dąży do równowagi w swoim świecie. Zadbana kobieta to ta, która jest zdrowa, daje sobie prawo do odpoczynku, rozwija swoje pasje, jest stabilna finansowo, ma dobre relacje, kontakt ze swoją duchowością, zadbaną sferę intelektualną i emocjonalną. W tym osiędbanie jest motywowaniem się, kiedy to potrzebne (żeby nie zardzewieć) i odpuszczanie sobie (żeby nie zwariować).

Moją misją jest zarazić ideą osiędbania każdą kobietę, która tylko jest na to gotowa. Dlaczego? Wierzę, że tak buduje się MOC. A kobieta pełna mocy, może przenosić góry. Jeśli tylko tego zechce.

Na tej stronie znajdziesz wiele sposobów na to, jak o siebie zadbać. Czym nakarmić ciało, czym duszę, co dobrego dla siebie zrobić. Jednak gdzie jesteś na skali osięzadbania, wiesz tylko Ty sama.

Zainspiruj się moimi sposobami i posłuchaj jak dbają o siebie inne kobiety czytając Mały Zeszyt Osiędbania.

.