Processed with VSCO with preset

Brrr! Zimny wiatr za oknem, zimne stopy i ręce a do tego nadciągające przeziębienie? Jest pewien prosty sposób, by sobie z tym poradzić.


ROZGRZEWAJĄCA KĄPIEL IMBIROWA


KIEDY?


– potrzebujesz się rozgrzać

– czujesz pierwsze symptomy nadchodzącego przeziębienia

-masz zimne dłonie i stopy

-masz skurcze związane z nadchodzącą miesiączką

-masz wzdęty brzuch

-masz zakwasy lub przemęczone mięśnie


JAK?


1 Najpierw upewnij się, że nie masz uczulenia na imbir. Możesz przyłożyć plasterek do nadgarstka lub posmarować wewnętrzną stronę łokcia sokiem z imbiru by upewnić się, że skóra nie reaguje alergicznie.

2 Pokrój korzeń imbiru na 4 plastry o grubości dwuzłotówki.

3 Wrzuć imbir do wanny pełnej gorącej wody. Jeśli nie masz wanny możesz wrzucić imbir do miski z gorącą wodą i wymoczyć nogi. Ten sposób nie jest tak cudotwórczy w kontekście zakwasów lub bólu brzucha, ale nadal jest bardzo rozgrzewający.

5 Niech kąpiel trwa przynajmniej 15 minut.


*Dla totalnego relaksu użyj dyfuzora do aromaterapii z olejkiem o zapachu sosny lub pomarańczy (albo innego zimowego zapachu). Ja dodatkowo lubię skorzystać z playlisty Insight timer. Zazwyczaj wybieram tybetańskie misy. Podczas kąpieli lubię też wykonać masaż twarzy. Nie polecam nakładania masek. Kąpiel imbirowa działa bardzo napotnie, porównywalnie do sauny. Po zakończonej kąpieli najlepiej jest od razu wpakować się do łóżka lub pod koc. Postaraj się nie rozgrzewać w ten sposób bezpośrednio przed wyjściem z domu.

...

2 komentarze

  1. Blum.
    Ja to bardzo lubię twoje pisanie. Piszesz wszystko to co myślę albo chcę myśleć. Tak się zastanawiam czy obdarzysz nam swoim przymyśleniem na zbliżający się rok 2018. Uwielbiam twój post na rok 2017. Dał mi dużo odwagi na to aby w końcu swoje cele napisać na kartce.. i wiesz przeczytałam je ostatnio i nawet kilka się spęłniło. Dzięki Ci za to co piszesz. Pierwszy raz odzywam się u Ciebie na stronie ale myślę, Warto!

  2. Blum

    MK w sumie wiele się nie zmieniło, nadal wolę intencję niż postanowienia. W tym roku jednak do ścieżki serca dołączę mój analityczny umysł.

Leave a Reply

.