woda z octem jabłkowymBardzo lubię smak wytrawnego wina, ale nie przepadam za efektem upojenia alkoholowego. I o ile obecnie mamy niesamowity wybór piwa bezalkoholowego, które jest mi milsze niż lemoniada, o tyle wytrawny smak wina ciężko zastąpić. Kilka lat temu zauważyłam jednak, że woda z octem jabłkowym przynosi w tym zakresie satysfakcję. Wiecie, że to nie tylko ja? Taki przepis istnieje i nazywa się ponoć octowym prosecco. Ja podam Wam mój ulubiony przepis.


WODA Z OCTEM JABŁKOWYM


1 łyżka octu jabłkowego (możesz spróbować też innych octów owocowych, ja najbardziej lubię czyste jabłko)

1 truskawka/ 2 maliny/ kilka borówek amerykańskich

kilka listków rozmarynu/ liść mięty

  1. Zioło rozetrzyj w palcach i rozgnieć na spodzie szklanki/kieliszka z wybranym owocem oraz octem.
  2. Uzupełnij gazowaną wodą. Wymieszaj. Pij od razu.owocowe prosecco woda z octem

SZCZYPTA AJURWEDY

Podobnie jak alkohol, ocet jabłkowy również podnosi doszę pitta. Powinny go więc unikać osoby, które czują w sobie nadmiar gorąca, palenie w przełyku, żołądku, refluks.

Woda gazowana podnosi doszę vata.

Wg. ajurwedy lodowato zimna woda lub kostki lodu gaszą ogień trawienny, spowalniają metabolizm i utrudniają trawienie.Ja używam wody chłodnej lub w temp. pokojowej.

Czy to oznacza, że ten napój jest niezdrowy? Nie, ale że jest rekreacyjny i należy spożywać go z umiarem, mimo że nie spowoduje kaca ani zatrucia alkoholowego.


Jeśli masz ochotę zaopatrzyć swoją kuchnię w dobrej jakości miody, octy czy oleje, polecam skorzystać z kodu BLIMSIEN10, by dostać rabat 10% na zakupy w rodzinnej olejarni Olini.  {afiliacja}. Ja polecam szczególnie ocet jabłkowy i ocet z jabłek rubin. Są naprawdę pyszne.


...

1 Comment

Leave a Reply

.