20799976_1150902645011219_1644582475635551289_nKiedy jesteś maksymalnie w swojej głowie, zestresowana, przestraszona, napięta lub bardzo smutna, zawsze możesz odwrócić punkt skupienia  i uspokoić się za pomocą tego prostego sposobu. Wystarczy, że wrócisz do ciała, a Twoje emocje naturalnie wyhamują.

Zamiast dmuchać w papierową torebkę, jak robią to w amerykańskich filmach, skup swoje zmysły na:

5 rzeczach, które teraz widzisz
4 rzeczach, które teraz czujesz
3 rzeczach, które teraz słyszysz
2 zapachach, które teraz czujesz
1 smaku, który teraz czujesz

Mi zawsze pomaga.

Author

3 komentarze

  1. U mnie sprawdziłyby sie jedynie rzeczy, które widzę (o ile byłyby to rzeczy, a nie ludzie). Gdybym skupiała sie na tym co czuje, to np miałabym jeszcze większe problemy z oddychaniem lub czuła jeszcze większe gorąco i lęk. W takich przypadkach osobiście wolę z siebie wyjść jak najdalej i tam szukać kotwicy, a nie zapadać sie coraz głębiej. Oczywiście na każdego działa co innego. Dobrze jest znaleźć sobie swój sposób, samo to daje poczucie bezpieczeństwa.

  2. Blum

    Iwona – zdecydowanie tak. Warto poznać siebie i działać w zgodzie. Ja nie mam silnych ataków paniki, ale kiedy dopada mnie stres lubię poczuć ciężar swojego ciała, oddech, burczenie w brzuchu czy stopy, które mocno stoją na ziemi. Faktycznie jednak w przypadku mocnego ataku paniki to może nie być pomocne.

Dodaj komentarz