20799976_1150902645011219_1644582475635551289_nKiedy jesteś maksymalnie w swojej głowie, zestresowana, przestraszona, napięta lub bardzo smutna, zawsze możesz odwrócić punkt skupienia  i uspokoić się za pomocą tego prostego sposobu. Wystarczy, że wrócisz do ciała, a Twoje emocje naturalnie wyhamują.

Zamiast dmuchać w papierową torebkę, jak robią to w amerykańskich filmach, skup swoje zmysły na:

5 rzeczach, które teraz widzisz
4 rzeczach, które teraz czujesz
3 rzeczach, które teraz słyszysz
2 zapachach, które teraz czujesz
1 smaku, który teraz czujesz

Mi zawsze pomaga.

...

4 komentarze

 1. Ewelina

  nie znam tego sposobu, ale przestestuję! dzięki!

 2. U mnie sprawdziłyby sie jedynie rzeczy, które widzę (o ile byłyby to rzeczy, a nie ludzie). Gdybym skupiała sie na tym co czuje, to np miałabym jeszcze większe problemy z oddychaniem lub czuła jeszcze większe gorąco i lęk. W takich przypadkach osobiście wolę z siebie wyjść jak najdalej i tam szukać kotwicy, a nie zapadać sie coraz głębiej. Oczywiście na każdego działa co innego. Dobrze jest znaleźć sobie swój sposób, samo to daje poczucie bezpieczeństwa.

 3. Blum

  Iwona – zdecydowanie tak. Warto poznać siebie i działać w zgodzie. Ja nie mam silnych ataków paniki, ale kiedy dopada mnie stres lubię poczuć ciężar swojego ciała, oddech, burczenie w brzuchu czy stopy, które mocno stoją na ziemi. Faktycznie jednak w przypadku mocnego ataku paniki to może nie być pomocne.

 4. wefwsadwefe

  laptop, nieprany od dwóch miesięcy ręcznik, ‚martwe dusze’ gogola, patyczki do sushi, które miały pomóc w skontruowaniu pułapki na szczury w pokoju współlokatorki, butelka po herbacie arizona SAAAAD BOYYYS

  czuje się ok, muzyczka leci, fajna jest, może zrobię herbatkę z imbiru i cytryny na rozgrzanie, może coś popiszę dzisiaj

  FREE TEKNO, no wsumie zagłusza wszystko inne. spodobało by Ci się na plenerach

  zapach skłotu, kadzidełko

  ble

Dodaj komentarz

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

.